Apr
19

نوشتن سخنرانی مانند کاشت باغ است

حالا که هوای مطبوع اینجاست ، من به باغبانی و سخنرانی فکر می کردم و فهمیدم که آنها چیزهای مشترک زیادی دارند … و نه فقط اینکه هر دو کار سختی هستند …

باغ داری؟ در این صورت ، شما احتمالاً منتظر دریافت کاتالوگ بذر هستید ، آنها را ارجاع داده و تصمیم می گیرید که چه چیزهایی را در باغ خود قرار دهید – گل یا سبزیجات ، چه نوع ، چند نوع. ممکن است کتابهایی در مورد کاشت چند ساله یا باغبانی کانتینر بخوانید. شما با سایر باغبان ها صحبت می کنید تا در مورد بهترین گلها یا سبزیجات برای کاشت خاک خود مشاوره بگیرید و شاید از باغ آنها عکس بگیرید تا بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. ممکن است بخواهید مرغ مگس خوار یا پرندگان دیگری را به حیاط خانه خود جذب کنید و بنابراین در جستجوی اطلاعاتی  قیمت کراسولا خرفه ای در مورد انواع بوته ها هستید. سپس باید تصمیم بگیرید که باغ شما کجا خواهد بود ، چقدر بزرگ است ، آیا مسیری خواهید داشت ، کانون توجه شما چیست. شما باید مطمئن شوید که رنگ ها و گیاهان مختلفی در سراسر باغ دارید و فقط آنها را در یک مکان دسته بندی نمی کنید. ممکن است بخواهید در مسیری قرار دهید تا افراد بتوانند به راحتی در باغ شما قدم بزنند. شاید شما نیمکی داشته باشید که آنها بتوانند هنگام تماشای باغ شما بنشینند و مکث کنند ، شاید نزدیک به قطعه مقاومت شما باشد – زیباترین گل یا گیاهان گیاهی شگفت انگیز.

اگر سخنران باشید و عضو Toastmasters International باشید ، هر ماه یک مجله Toastmasters با مقالات و پیشنهادات فراوان برای سخنرانی دریافت می کنید. شما همچنین از طریق کتابچه راهنمای خود می خوانید و تصمیم می گیرید که چه نوع سخنرانی را ایراد می کنید (انجام می دهید ، نه ؟؟؟) و اگر به بیش از یک باشگاه تعلق دارید ، به کدام باشگاه می دهید شما ممکن است یک پوشه پرونده از داستان های خنده دار پیدا شده یا از تجربه شخصی خود داشته باشید. شما با دیگر Toastmasters صحبت می کنید و از شما می خواهد در مورد چگونگی ساخت سخنرانی خود صحبت کنید ، چه چیزی را وارد آن کنید و چه چیزی را کنار بگذارید. سپس شما در مورد یک برنامه تصمیم می گیرید. برای جلب توجه مخاطب از چه مواردی استفاده خواهید کرد؟ با چه کلمات یا کنفرانس های رنگارنگی می توان مردم را به سمت خود جلب کرد؟ سپس به بدن سخنرانی خود می اندیشید. شما باید آن را با سرعت ملایم حرکت دهید تا همه بتوانند حرف های شما را بفهمند. شما باید مکث هایی را برای نقاط خاص (بهترین گلهای خود) اضافه کنید تا افراد بتوانند از آنچه شما گفتید قدردانی کنند.